Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministre tiekas ar Eiropas Savienības pārstāvi Latvijā

Veselības ministre tiekas ar Eiropas Savienības pārstāvi Latvijā

Ceturtdien, 19.janvārī, veselības ministre Līga Meņģelsone iepazīšanās vizītē tikās ar Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā (ES) vietnieku, vēstnieku Mārtiņu Kreitu un pārrunāja aktuālos jautājumus veselības jomā, kas tiek risināti ES līmenī.

Sarunas laikā ministre uzsvēra ne tikai Latvijai, bet arī citām ES dalībvalstīm svarīgo jautājumu par līgumu pārskatīšanas nepieciešamību ar ražotājiem par vakcīnu pret Covid-19 piegādēm.

“Sarunas par līguma nosacījumu izmaiņām ir risināmas Eiropas Komisijas līmenī un dalībvalstis atsevišķi tos nevar ietekmēt. Apzinoties ražotāju ieinteresētību nezaudēt līgumos paredzēto samaksu no dalībvalstu puses, būtiski būtu panākt vienošanos ar ražotājiem vai nu par piegāžu termiņa pagarinājumu vai vienoties par citu, piemēram, inovatīvu onkoloģijas medikamentu piegādi, kas tik ļoti nepieciešami, lai glābtu dzīvības” sacīja L. Meņģelsone.

Tikšanās laikā vēstnieks ES Mārtiņš Kreitus atzīmēja arī tuvākās Eiropas Savienības veselības ministru padomes sanāksmes, kas norisināsies 14. martā Briselē un 13. jūnijā Luksemburgā. Šajos formātos paredzēts apspriest zāļu un medicīnas ierīču pieejamību, regulu par Eiropas veselības datu telpu u.c. jautājumus.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*