Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministre, tiekoties ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju, pārrunā nākotnes perspektīvas

Veselības ministre, tiekoties ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju, pārrunā nākotnes perspektīvas

Lai pārrunātu turpmāko sadarbību un aktuālos problēmjautājumus veselības aprūpē, otrdien, 17. janvārī, veselības ministre Līga Meņģelsone tikās ar Latvijas Jauno ārstu asociācijas pārstāvjiem (LJĀA).

Asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs, iepazīstinot ar organizācijas darbību, norādīja, ka nozarē prioritāri risināmo jautājumu vidū ir atalgojums un atlīdzības sistēmas izmaiņas, izglītības kvalitāte un jauno ārstu motivēšana, rezidentūras finansējums un tiesiskais regulējums, kā arī veselības aprūpes speciālistu pieejamība reģionos.

“Visi jauno ārstu asociācijas minētie jautājumi ir Veselības ministrijas dienaskārtībā. Īpaši nozīmīga ir jauno veselības aprūpes speciālistu piesaiste un noturēšana, jo nozares cilvēkkapitāla attīstība ir ļoti būtiska – bez profesionāliem ārstiem, medmāsām un ārstu palīgiem mums nebūs kvalitatīvs pakalpojums. Tikšanās bija dinamiska un ļoti iedvesmojoša. Redzu, ka jaunie ārsti ir ar plašu redzējumu un zina, kādu pakalpojumu kvalitātiti gribam Latvija. Tāpēc es ļoti ceru uz sekmīgu dialogu arī turpmāk, lai ar augstāku detalizācijas pakāpi risinātu ar rezidentu un rezidentūru saistītos problēmjautājumus,” uzsvēra ministre.

Jāpiebilst, ka veselības ministre iecerējusi arī turpmāk regulāri tikties gan ar veselības aprūpes speciālistu pārstāvošām, gan citām organizācijām, kā arī aktīvi iesaistīt nevalstisko sektoru un profesionālās organizācijas ministrijas politikas plānošanas dokumentu izstrādē.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*