Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministrija optimizēs slimnīcu tīklu un plāno valsts līdzdalību stratēģiski svarīgajās reģionālajās slimnīcās

Veselības ministrija optimizēs slimnīcu tīklu un plāno valsts līdzdalību stratēģiski svarīgajās reģionālajās slimnīcās

Veselības ministrija (VM) optimizēs pašreizējo slimnīcu tīklu un izskatīs iespēju iegūt valsts līdzdalību stratēģiski svarīgajās reģionālajās slimnīcās, to paredz ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojumus, ar kuru šodien valdības sēdē iepazīstināja veselības ministre Ilze Viņķele.

Turpinot slimnīcu reformu, tiek analizēti dati par slimnīcās ārstēto personu skaitu un tajās pieejamo kvalitāti. Ministrija sadarbībā ar padotības iestādēm jau uzsākusi darbu, lai slimnīcās pārliecinātos par sniegto pakalpojumu apjomu un pieejamību atbilstoši slimnīcu līmeņiem.

Kā paredz informatīvais ziņojums, uz minēto pārbaužu pamata ministrija līdz gada beigām iesniegs priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos. Slimnīcu restrukturizācijas rezultātā pieejamais finansējums primāri tiks novirzīts konkrētā reģiona ambulatorajiem pakalpojumiem, kā arī daļu finansējuma varēs novirzīt tuvākajām augstāka līmeņa slimnīcām.

Tāpat VM plāno uzsākt diskusiju ar slimnīcām un to kapitāldaļu turētājiem – pašvaldībām – par nepieciešamajām izmaiņām slimnīcu darbībā, tostarp par iespējamo valsts līdzdalības iegūšanu stratēģiski svarīgajās IV līmeņa slimnīcās reģionos.

Minēto pasākumu kopums ārstniecības iestādēm ļaus efektīvāk plānot nepieciešamo infrastruktūru un cilvēkresursus, nodrošinot vienlīdzīgu pakalpojumu pieejamību un vienlīdzīgu pakalpojumu kvalitāti, vienlaikus attīstot ilgtspējīgu un perspektīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu optimizācija ir būtiska visos stacionāru līmeņos ar skaidri definētu pakalpojumu veidu un apjomu katrā līmenī un tas ir vērsts uz racionālu valsts piešķirto finanšu līdzekļu izlietojumu.

Specializēto slimnīcu vidū paredzēts reorganizēt Aknīstes psihoneiroloģisko slimnīcu, pievienojot to Daugavpils psihoneiroloģiskajai slimnīcai. Savukārt “Piejūras slimnīcā” sniegto onkoloģijas pacientu ārstniecību paredzēts koncentrēt Liepājas reģionālajā slimnīcā, savukārt psihiatrijas pakalpojuma nodrošināšana tiks koordinēta ar slimnīcu “Ģintermuiža”.

Abos gadījumos – gan Aknīstē, gan Liepājā (“Piejūras slimnīca”) – arī turpmāk tiktu sniegta psihiatrijas ārstniecība gan ambulatori, gan stacionāri, ziņo VM.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*