Sākums » Farmācija » Veselības ministrs ar Konkurences padomes priekšsēdētāju Juri Gaiķi vienojas par savstarpējām konsultācijām plānoto veselības aprūpes pārmaiņu realizēšanā

Veselības ministrs ar Konkurences padomes priekšsēdētāju Juri Gaiķi vienojas par savstarpējām konsultācijām plānoto veselības aprūpes pārmaiņu realizēšanā

11.janvārī Veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāju Juri Gaiķi. Tikšanās laikā tika pārrunāta sadarbība un savstarpējas konsultācijas efektīvu veselības pakalpojumu nodrošināšanai un veselības aprūpē plānotajām pārmaiņām.

Hosams Abu Meri un Juris Gaiķis diskutēja par slimnīcu tīkla pārvaldības pārmaiņu redzējumu un konkurences neitralitātes aspektiem, kā arī valsts ekskluzivitātes un valsts pakalpojumu lietderīguma kontroles nodrošināšanu, laboratorisko un vizuālas diagnostikas pakalpojumu tirgu. Tika diskutēts, vai un kā valsts loma veselības aprūpes pakalpojumu tirgū var kavēt, ierobežot vai deformēt konkurenci, nepieļaujot veselības aprūpes vājināšanu. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamajām izmaiņām zāļu pieejamības veicināšanā, īpaši ņemot vērā KP iepriekš veikto tirgus izpēti par farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības aptieku ģeogrāfisko tirgu. Tāpat tika pārrunāti arī iespējamie risinājumi mazo aptieku atbalsta kritērijiem, uzsverot datos balstītus pierādījumu nozīmi.

Tostarp KP vadītājs Juris Gaiķis informēja ministru, ka KP ir uzsākusi tirgus uzraudzības izpēti veselības aprūpes pakalpojumu tirgū, lai izvērtētu konkurences ierobežošanas aspektus.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*