Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministrs izdod rīkojumu sākt visu mediķu vakcinācijas procesu

Veselības ministrs izdod rīkojumu sākt visu mediķu vakcinācijas procesu

No pirmdienas, 11. janvāra, vakcinēties pret Covid-19 varēs visi mediķi, ziņo Veselības ministrija (VM). Vakcinācijas process organizējams arī brīvdienās un svētku dienās, paredz veselības ministra Daniela Pavļuta parakstītais rīkojums.

“Līdz šim vakcinējām lielo slimnīcu darbiniekus, sākam vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja būs visiem mediķiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem. Ārsts, kas neizmanto iespēju vakcinēties, to liedz kādam citam, kas nepacietīgi gaida savu vakcinācijas kārtu. Nevaram atļauties nepotēt tos, kas ir gatavi! Latvijas sabiedrības viedoklis par vakcinēšanos ir nogaidošs – mums ļoti nepieciešams ārstu labais piemērs,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Ārstniecības iestādēm būs savās mājaslapās jāpublicē mediķiem viegli pieejama informācija par vakcinācijas kārtību un pieteikšanās iespējām. Vakcinācijas kabinetu adreses un kontaktinformāciju varēs atrast Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Vakcinācijas kabinetos būs jāveido elastīgas gaidīšanas rindas gadījumam, ja kāda no vakcinējamo personu pierakstā iekļautajām personām dažādu apstākļu dēļ nevarēs ierasties uz vakcināciju noteiktajā laikā.

Lai vakcinēties gribētājiem būtu vienkāršāk pieteikties, plānots rast risinājumu vienotai pieteikšanās sistēmai un meklēt risinājumus elastīgai rindu vadības sistēmai.

Rīkojumu ministrs izdevis saskaņā ar 1. decembrī valdībā apstiprināto informatīvo ziņojumu “Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju”. Rīkojums stājas spēkā pirmdien, 11. janvārī.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.