Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministrs tiekas ar “Apvienotā saraksta” Saeimas frakcijas deputātiem

Veselības ministrs tiekas ar “Apvienotā saraksta” Saeimas frakcijas deputātiem

Veselības ministrs Hosams Abu Meri šodien, 1.novembrī, Saeimā tikās ar “Apvienotā saraksta” frakcijas deputātiem, lai iepazīstinātu ar savām prioritātēm amatā, 2024. gadā veselības nozarei plānoto finansējumu un gaidāmo nozares attīstību.

Hosams Abu Meri uzsvēra, ka veselības aprūpes jomai nākamajā gadā būs ievērojams finansējuma palielinājums – 275 miljoni eiro. Tas novērsīs šogad piedzīvoto situāciju, kad gada laikā nācās piešķirt papildu finanšu līdzekļus, lai segtu steidzamas un neatliekamas vajadzības un pacientiem turpinātos valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana. Nākamgad papildu finansējums plānots ārstniecības personu darba samaksas pieauguma turpināšanai, pacientu gaidīšanas rindu samazināšanai uz ambulatorajiem pakalpojumiem, nodrošinot lielāku izmeklējumu un ārstniecisko manipulāciju apmaksu, primārās veselības aprūpes stiprināšanai un apmaksas tarifu pārskatīšanu stacionārajā sektorā, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai onkoloģijas jomā, bērnu veselības aprūpē, kā arī kompensējamo medikamentu pieejamības uzlabošanai.

Veselības ministrs uzsvēra arī nepieciešamību palielināt nozares efektivitāti, attīstot digitalizāciju, stiprinot primāro veselības aprūpi un turpinot darbu pie slimnīcu tīkla stiprināšanas. Tāpat mērķis ir panākt medikamentu pieejamības uzlabošanos iedzīvotājiem, gan attīstot medikamentu kompensācijas sistēmu, gan pārskatot zāļu cenu veidošanas principus līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri iepriekš tikās arī ar Nacionālās apvienības, “Progresīvo” un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakciju deputātiem.

Avots: Veselības ministrija

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*