Sākums » Jaunākie raksti » Veselības ministrs uzsvarus nemaina un apmeklē kārtējo slimnīcu
Veselības ministrs uzsvarus nemaina un apmeklē kārtējo slimnīcu
Foto: Paula Čurkste/LETA

Veselības ministrs uzsvarus nemaina un apmeklē kārtējo slimnīcu

Pirmdien, 23.oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri, apmeklēja Jelgavu, kur klātienē iepazinās ar Jelgavas slimnīcas un poliklīnikas darbu.

Vizītes laikā veselības ministrs tikās ar Jelgavas slimnīcas valdes locekļiem un Jelgavas domes pārstāvjiem un pārrunāja veselības nozares un Jelgavas slimnīcas attīstības aktuālos jautājumus. Hosams Abu Meri iezīmēja veselības nozares finansējuma palielinājumu nākamajā gadā, ko paredz veselības aprūpes budžeta projekts 2024.gadam. Tas ļaus samazināt pacientu gaidīšanas rindas uz ambulatorajiem pakalpojumiem, nodrošinot lielāku izmeklējumu un ārstniecisko manipulāciju apmaksu, primārās veselības aprūpes stiprināšanu un apmaksas tarifu pārskatīšanu stacionārajā sektorā, ņemot vērā reālo izmaksu pieaugumu. Tāpat paredzēts arī turpināt ārstniecības iestāžu darbinieku atalgojuma palielinājumu.

Veselības ministrs ar ārstniecības iestāžu vadītājiem arī pārrunāja un apstiprināja apņemšanos veselības nozares efektivitātes palielināšanai nākamajā gadā straujāk virzīties digitālo risinājumu ieviešanā, visiem iesaistītajiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem izmantojot medicīnisko dokumentāciju digitālā formātā.

Jelgavas slimnīcas pārstāvji veselības ministru Hosamu Abu Meri iepazīstināja ar pēdējos gados slimnīcā īstenotajiem uzlabojumiem. Pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumam slimnīcā, domājot par energoefektivitāti, ir pārbūvēts C korpuss, kur izvietoti galvenokārt dažādu ārstniecības profilu diagnostikas kabineti, veikta ventilācijas sistēmas izbūve, liftu nomaiņa, iegādātas medicīnas iekārtas un uzstādīts dīzeļģenerators slimnīcas darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Avots: VM

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*