Sākums » Interesanti » Veselīnas ministrs pieļauj valsts iesaisti reģionālo slimnīcu kapitāldaļās
Veselīnas ministrs pieļauj valsts iesaisti reģionālo slimnīcu kapitāldaļās

Veselīnas ministrs pieļauj valsts iesaisti reģionālo slimnīcu kapitāldaļās

Valsts varētu iesaistīties vairāku reģionālo slimnīcu kapitāldaļās, šādu iespēju LTV “Rīta panorāmā” pieļāva veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Pēc politiķa vārdiem, Veselības ministrija vērtē situāciju visās reģionālajās slimnīcās, jo daudzām no tām izveidojušies parādi un trūkst līdzekļu.

Ministra skatījumā, ir jāizvērtē slimnīcu tīkla pārvaldība, un pēc tam varētu lemt, kā valsts var iesaistīties šo slimnīcu darbā. Viņš lēsa, ka valsts varētu pārņemt zināmu daļu no reģionālo slimnīcu kapitāldaļām, kas ļautu efektīvāk organizēt reģionālo slimnīcu sadarbību un valstij lemt par izmaiņām sistēmā.

Abu Meri uzsvēra, ka valstij nepieciešams, lai kvalitatīvi veselības aprūpes pakalpojumi ir pieejami arī ārpus Rīgas, nevis tikai universitātes slimnīcās, kas ir pārslogotas.

Jau ziņots, ka veselības ministrs ir uzsācis klātienes vizītes slimnīcās, lai iepazīties ar to darbību, investīcijām infrastruktūra un pakalpojumu kvalitātes pilnveidošanā visā Latvijā.

Pēc vizītes Daugavpilī Abu Meri ir lūdzis Veselības ministrijā atbildīgos par kapitālsabiedrību pārvaldību izvērtēt iespējas pārņemt Daugavpils reģionālo slimnīcu valsts pārvaldībā.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*