Sākums » Jaunākie raksti » Veterināro zāļu vairumtirgotāja “Vet-med” apgrozījums pērn samazinājies par 0,7%

Veterināro zāļu vairumtirgotāja “Vet-med” apgrozījums pērn samazinājies par 0,7%

Veterināro zāļu vairumtirgotājs SIA “Vet-med” pagājušā gadā strādāja ar 4,295 mlj eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% mazāk nekā gadu pirms tam, vienlaikus kompānija cieta 57 558 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn zāļu un barību ražotāji būtiski palielināja cenas ne tikai vienu reizi gadā, bet pat divas un trīs reizes.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda ka “Vet-med” nespēja cenu kāpumu pilnvērtīgi pārnest uz klientu, jo bija arī lieli iepirkumi, piemēram, ar AS “Putnu fabrika Ķekava” un AS “Balticovo”, kur cenas bija nofiksētas gada sākumā.

“Vet-med” spēju pārnest cenu celšanos uz klientiem, kas darbojas lopkopības, cūkkopības un putnkopības nozarēs, ietekmēja arī energoresursu sadārdzināšanās un barības izejmateriālu dramatisks kāpums lauksaimniecības nozarē, teikts ziņojumā.

Tāpat kompānijā piebilst, ka operatīvo izmaksu pieaugumu veidoja arī īres un komunālo pakalpojumu cenu kāpums. Kopīgo faktoru ietekmē kompānija gadu noslēdza ar zaudējumiem.

“Vet-med” vadība paredz, ka 2023.gadā piegādātāju cenu pieaugums tiks pilnvērtīgi pārnests uz klientu, tai pat laikā neietekmējot pieprasījumu. 2023.gadu plānots noslēgt ar peļņu.

“Firmas.lv” liecina, ka “Vet-med” 2021.gadā strādāja ar 4,325 mlj eiro apgrozījumu, kas ir par 32,8% vairāk nekā gadu pirms tam, savukārt kompānijas peļņa bija 170 027 eiro, pretstatā zaudējumiem gadu pirms tam.

“Vet-med” reģistrēta 2009.gadā, tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Dina Kleimane.

 

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*