Sākums » Jaunākie raksti » Viņķele veselības ministra amatā veselības apdrošināšanu noteiktu par obligātu visiem Latvijas rezidentiem

Viņķele veselības ministra amatā veselības apdrošināšanu noteiktu par obligātu visiem Latvijas rezidentiem

Veselības ministra amata kandidāte Ilze Viņķele dalību veselības apdrošināšanas sistēmā vēlētos noteikt par obligātu visiem Latvijas rezidentiem, vienlaikus atsakoties no, viņasprāt, diskreditējošas normas saistībā ar iedzīvotāju nodarbinātību.

Viņķele sarunā ar nacionālo informācijas aģentūru LETA paudusi, ka viņas uzdevums ministres amatā būtu veicināt izpratni par visiem pieejamu veselības aprūpi kā vienu no būtiskākajiem topošās valdības uzstādījumiem.

Politiķes ieskatā dalībai veselības apdrošināšanas sistēmā ir jābūt obligātai visiem Latvijas rezidentiem, taču sistēma nedrīkst būt diskriminējoša pēc iedzīvotāju nodarbinātības statusa. “Patlaban ir radīti aizmetņi obligātās apdrošināšanas sistēmai, bet ir nepieciešami uzlabojumi. Ar veselības apdrošināšanu nevajadzētu risināt ēnu ekonomikas jautājumus,” uzsvērusi Viņķele.

Viņa uzsvērusi, ka ir jāveicina veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība – pacientiem ir jābūt pieejamai informācijai gan par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, to kvalitāti, kā arī ikvienam ir jābūt iespējai saņemt pakalpojumu neatkarīgi no savas dzīvesvietas.

Būtisks būs arī darbs pie attieksmes maiņas veselības aprūpes jomā. Viņķele norādījusi – ir jāsaprot, ka sistēmas centrā ir pacients, savukārt šī jautājuma risinājums ir nevis naudas, bet gribas jautājums.

Kļūstot par ministri, Viņķele tāpat sola turpināt strādāt pie medicīnas darbinieku atalgojuma kāpināšanas, tostarp tā risinot arī jautājumu, kas saistīts ar medicīnas darbinieku trūkumu.

Viņķele tāpat plāno pievērsties arī jautājumam par lielo slimnīcu vadību, vērtējot, cik efektīvi un rūpīgi tiek pārvaldītas slimnīcas. Aktuāls ir jautājums arī par e-veselības sistēmu – Viņķele vēlas veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, kāpēc sistēmā radušās problēmas.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.