Sākums » Jaunākie raksti » Viņķele VM valsts sekretāra amatam virzīs Mūrmani-Umbraško

Viņķele VM valsts sekretāra amatam virzīs Mūrmani-Umbraško

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra amatam tiks virzīta ilggadējā ministrijas ierēdne, valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Daina Mūrmane-Umbraško, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi veselības ministre Ilze Viņķele.

Pagājušā gada oktobra vidū līdzšinējais valsts sekretārs Aivars Lapiņš tika aizrotēts uz Nacionālo veselības dienestu (NVD), kurā patlaban ir direktores vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos. Lapiņš gan jaunajā amatā vēl nav strādājis, jo ilgstoši atrodas darba nespējā.

Kopš pagājušā gada oktobra vidus VM bijusi bez valsts sekretāra, bet šī amata pienākumus pildīja Mūrmane-Umbraško.

Kā aģentūrai paudusi Viņķele, Mūrmane-Umbraško ir pietiekami ilgi darbojusies veselības aprūpes nozarē un ir profesionāle, turklāt ministrei bijusi arī iespēja ar viņu kopā strādāt, kas ļāvis pārliecināties par viņas kompetenci.

Viņķele uzsvērusi, ka Mūrmanes-Umbraško virzīšanai ir arī simboliska nozīme. “Gribēju ar šo soli ministrijai raidīt signālu par to, ka es uzticos kolektīvam un ka man nav politiski motivētu interešu valsts sekretāra izvēlē,” norādīja ministre.

Viņa sacīja, ka ministrija ir “samocīta” kā iestāde, jo trīs valsts sekretāri divu gadu laikā neesot humāna rīcība pret ministriju. Šī iemesla dēļ Viņķelei šķitis pareizi un ļoti svarīgi raidīt signālus, ka VM ir profesionāla komanda, kurai jaunā ministre uzticas.

Mūrmane-Umbraško piedāvājumam piekritusi, līdz ar to valdībai apstiprināšanai VM valsts sekretāra amatā viņa tikšot piedāvāta nākamnedēļ.

Kā liecina LETA arhīvs, Mūrmane-Umbraško VM valsts sekretāra vietnieka amatā nonāca 2016. gada 11.novembrī, kad viņa tika pārcelta no NVD direktores amata.

Mūrmane-Umbraško arī iepriekš bija VM valsts sekretāra vietniece, bet citā jomā – stratēģiskās plānošanas un finanšu jautājumos. Mūrmani-Umbraško NVD vadītājas amatā 2015. gada sākumā pārcēla bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.