Sākums » Farmācija » Partiju apvienība sola, ka Viroterapijas fonda izpilddirektore atšķirīgo principu dēļ vēlēšanās nepiedalīsies

Partiju apvienība sola, ka Viroterapijas fonda izpilddirektore atšķirīgo principu dēļ vēlēšanās nepiedalīsies

Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda izpilddirektore Ainita Kamša vēlēšanu kampaņā nepiedalīsies un Saeimā nedarbosies, sola apvienības “Attīstībai/Par!” vadība, kas šādu lēmumu pamato ar apvienībai nepieņemamu viņu biedres Kamšas darbību fondā, kas popularizē klīniskajos pētījumos nepierādītu vēža terapiju.

Kā savā paziņojumā pauduši avienības “Attīstībai/Par!” vadītāji Daniels Pavļuts, Juris Pūce un Andris Skride, apvienība iestājas par pierādījumos balstītu veselības aprūpi un tai nav pieņemama iedzīvošanās uz slimnieku izmisuma rēķina. “Tāpēc mēs kritiski vērtējam “Rigvir” holdinga darbību un lēmumus par “Rigvir” iekļaušanu Latvijas kompensējamo zāļu sarakstā,” uzsver apvienības pārstāvji.

Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda mērķis ir palīdzēt cilvēkiem visā pasaulē saņemt viroterapiju, proti, ārstēšanu ar preparātu “Rigvir”.

Jau ziņots, ka Latvijas Onkologu asociācija, Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedra, Latvijas Onkologu-ķīmijterapeitu asociācija un Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija 2017. gada janvārī Veselības ministrijai (VM) un virknei citu iestāžu nosūtīja vēstuli, kurā pausts, ka publikācijas par “Rigvir” efektivitāti ir ļoti zemas kvalitātes un pētījumu rezultāti apšaubāmi. Asociācijas aicināja VM atsaukt šo preparātu no zāļu reģistra un kompensējamo zāļu saraksta, kā arī no onkoloģijas ārstēšanas vadlīnijām, pamatojot savu viedokli ar plašiem argumentiem. VM ārstu asociāciju viedokli un aicinājumu nav ņēmusi vērā un uzskata, ka nav pamata zāles atsaukt no reģistra vai kompensējamo zāļu saraksta.

“Mēs uzsveram, ka “Rigvir” finansētā fonda darbiniece, parakstot “Attīstībai/Par!” vēlēšanu dokumentus, apņēmās ievērot visas apvienības programmu un vērtības. Lai vēlreiz uzsvērtu “Attīstībai/Par!” un “Rigvir” principu nesavietojamību, ir pieņemts lēmums, ka šī kandidāte vēlēšanu kampaņā nepiedalīsies un Saeimā nedarbosies,” paziņojumā pauduši apvienības pārstāvji.

“Attīstībai/Par!” biedru rindās ir arī Latvijā pazīstamie zinātnieki Vjačeslavs Kaščejevs un Andris Ambainis, kas jau iepriekš aktīvi iestājušies par pierādījumos balstītu medicīnu un kritisko domāšanu arī jautājumos, kas skar “Rigvir”.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.