Sākums » Jaunākie raksti » VM piedāvā pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām
VM piedāvā pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām

VM piedāvā pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām

Veselības ministrija (VM) piedāvā pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām, liecina izskatīšanai valdībā iesniegtais VM ziņojums. Ministrija rosina nodrošināt drošu, godīgu un kontrolētu ierobežojumu atcelšanu vakcinētām personām vairākos soļos.

Pirmais solis paredz ieviest tādus pašus izņēmumus kā personām, kas pārslimojušas Covid-19. Otrajā solī paredzēts ieviest individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanas atvieglojumus slēgtos, kontrolētos kolektīvos. Trešais solis paredz ieviest atvieglojumus individuālu pakalpojumu sniegšanai. Savukārt ceturtais solis paredz ieviest plašākus atvieglojumus pulcēšanās ierobežošanai, pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

No VM provizoriskā plāna izriet, ka jau šonedēļ varētu ieviest izņēmumus pašizolācijas ievērošanai vakcinētām personām, iebraucot no valstīm ar augstu Covid-19 izplatību. Nākamnedēļ varētu ieviest izņēmumus sejas masku lietošanai darba vietās, kur vienā telpā atrodas ne vairāk kā 20 cilvēki, kas visi ir vakcinēti.

No 1. jūnija varētu ieviest izņēmumus individuālo pakalpojumu sniegšanai, ja pakalpojuma sniedzējs ir vakcinēts. Savukārt no jūnija vidus varētu paredzēt izņēmumus pulcēšanās ierobežojumiem, pakalpojumu saņemšanai un pasākumu apmeklēšanai.

Par minētajiem priekšlikumiem ceturtdien, 13. maijā, plānots lemt Ministru kabinetā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.