Sākums » Farmācija » VM radusi iespēju medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā
VM radusi iespēju medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā

VM radusi iespēju medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā

Veselības ministrija (VM) radusi iespēju nākamajam gadam paredzētajā budžetā medikamentus C hepatīta slimniekiem tomēr kompensēt 100% apmērā, aģentūrai LETA pastāstījis veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Viņš atklājis, ka šāds lēmums pieņemts 24. novembrī, izvērtējot visus “par” un “pret”. Lēmums gan vēl neesot “uzrakstīts uz papīra”.

Ministrs arī atgādinājis, ka piektdien, 27.novembrī, Hepatīta biedrība rīko diskusiju par C hepatīta ārstēšanu un tam nepieciešamo finansējumu.

Kā ziņots, ministrija C hepatīta un HIV/AIDS ārstēšanai nākamajā gadā savā budžetā paredzējusi papildu līdzekļus – 4 217 280 eiro, no kuriem lielākā daļa paredzēta C hepatīta pacientiem. Kopā ar papildus plānotajiem līdzekļiem, C hepatīta ārstēšanai nākamgad būs pieejami 6,5 miljoni eiro.

Iepriekš tika plānots, ka valsts līdzmaksājums par medikamentiem no nākamā gada būs 90%. Tagad tas ir 75%.

Hepatīta biedrība jau iepriekš norādījusi, ka ar šo finansējumu C hepatīta ārstēšanai pietiktu, lai medikamentus pacientiem varētu kompensēt pilnībā.

2014. gadā reģistrēti 58 akūta C hepatīta gadījumi, 2013.gadā – 53. Hronisko C hepatīta gadījumu skaits palielinās – 2014.gadā reģistrēti 1706 hroniska C hepatīta gadījumi, bet 2013.gadā – 1221. Savukārt šogad laika posmā no janvāra līdz oktobrim reģistrēti 49 akūta C hepatīta gadījumi, kas ir par 11 gadījumiem vairāk nekā pērn un 1347 hroniska C hepatīta gadījumi, kas ir par 128 gadījumiem vairāk nekā 2014.gada pirmajos deviņos mēnešos, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv
LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.