Sākums » Farmācija » VM sāk darbu pie aptieku izvietojuma kritēriju revīzijas

VM sāk darbu pie aptieku izvietojuma kritēriju revīzijas

“Sākam darbu pie nopietnas aptieku izvietojuma kritēriju revīzijas,” sociālajā tīklā Twitter šodien, 28. maijā, paziņojusi veselības ministre Ilze Viņķele.

“Šobrīd aptieku struktūra nav optimāla un dod priekšrocības atsevišķiem tirgus dalībniekiem. Izmaiņu mērķis – kvalitatīva farmaceitiskā aprūpe iedzīvotājiem un godīgāka konkurence,” raksta I. Viņķele.

Jau ieprtiekš ziņots, ka, lai mazinātu aptieku tīklu nesabalansētā teritoriālā sadalījuma sekas un konkurences rezultātā stimulētu medikamentu cenu mazināšanos, Veselības ministrija bija iecerējusi izstrādāt regulējumu, kas liktu konkrētā reģionā monopolu izveidojušiem aptieku tīkliem vai nu apvienoties vai “mainīties vietām” ar citām aptiekām.

Ministrijas ieskatā, primārie mērķi šādām reformām ir vienmērīgāka aptieku izvietojuma nodrošināšana, aptieku koncentrēšanās, no kuras cieš aptieku rentabilitāte, mazināšana un farmaceitiskās aprūpes kvalitātes veicināšana. Saistībā ar šīm izmaiņām Veselības ministrija bija rīkojusi diskusijas ar nozares pārstāvjiem, pēc kurām farmācijas tirgus pārstāvjiem līdz 17.janvārim tika dota iespēja nākt klajā ar priekšlikumiem, kā būtu jāvirza šī reforma.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.