Sākums » Farmācija » VM sniedz skaidrojumu par disciplinārsodu ZVA direktorei
VM sniedz skaidrojumu par disciplinārsodu ZVA direktorei

VM sniedz skaidrojumu par disciplinārsodu ZVA direktorei

Veselības ministrija (VI) informē, ka disciplinārsods Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktorei Ingunai Adovičai piemērots par prettiesisku rīcību – ar likumu aizsargātas informācijas izpaušanu par vairākiem komersantiem, kas ir pretrunā ar Valsts statistikas likuma 18.panta trešo daļu.

ZVA amatpersonu rīcība, sniedzot trešajām personām informāciju, ko ZVA tika saņēmusi no komersantiem kā statistisku informāciju par zāļu apgrozījumu, tiešā veidā norādot konkrētus komersantus un izvesto zāļu daudzumu, ļāva identificēt juridiskas personas un bija prettiesiska.

Pirms disciplinārlietas ierosināšanas veiktajā dienesta pārbaudē konstatēts, ka ZVA direktore I.Adoviča nenodrošina Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumu Nr.416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” prasību ievērošanu saistībā ar informācijas sniegšanu komersantiem, norāda VM.

Komersantiem katru mēnesi noteiktā kārtībā ir jāsniedz statistiska informācija par zāļu apgrozījumu. Valsts statistikas likuma izpratnē statistiskie dati ir uzskatāmi par konfidenciāliem, ja tie tieši vai netieši ļauj identificēt respondentu. Likums nosaka, ka iegūto statistisko informāciju nekādā gadījumā nedrīkst publicēt vai izpaust tādā veidā, kas tiešā vai netiešā veidā ļauj identificēt kādu fizisko vai juridisko personu. Par šīs normas pārkāpumu – statistiskās informācijas konfidencialitātes noteikumu neievērošanu – atbildīgo valsts vai pašvaldību institūciju darbinieki ir saucami pie atbildības normatīvajos aktos noteiktā kārtībā, skaidro ministrija.

Izvērtējot ZVA amatpersonu rīcību, disciplinārkomisija atzina, ka lietā nav atbildību mīkstinošu vai pastiprinošu apstākļu, un secināja, ka I.Adoviča aiz neuzmanības ir izdarījusi pārkāpumus, kas atbilstoši Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumam kvalificējami kā amata pienākumu nekvalitatīva pildīšana un ar likumu aizsargātas informācijas neatļauta izpaušana. Saskaņā ar Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumā noteikto par katru no minētajiem pārkāpumiem izsakāms rājiens vai samazināma mēnešalga uz laiku no trim mēnešiem līdz vienam gadam, ieturot līdz 20% no mēnešalgas. Izvērtējot pārkāpuma raksturu un ievērojot samērīguma principu, ZVA direktorei tika piemērots disciplinārsods – samazināta mēnešalga uz 4 mēnešiem, ieturot 10% no mēnešalgas, paskaidro VM.

Jau ziņojām, ka disciplinārlieta uzsākta pēc tam, kad ZVA konstatējusi, ka veselības ministra Gunta Belēviča dēlam Artūram Belēvičam piederošā SIA “Saules aptieka” no valsts lielos daudzumos eksportē kādu medikamentu. ZVA radušās bažas par šo zālu turpmāku pieejamību Latvijā un tā sazinājusies ar medikamenta reģistrācijas apliecības īpašnieku, lai noskaidrotu, vai tas spēj nodrošināt Latviju ar nepieciešamo zāļu apjomu. Par šādu ZVA rīcību uzzinājis zāļu eksportētājs un vērsies VM par informācijas nodošanu trešajai pusei, pēc kā arī ierosināta disciplinārlieta, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Nez kas būtu noticis, ja laikā, kad valstī trūka BCŽ vakcīnas, aģentūra būtu noklusējusi, ka kādā lieltirgotavā tās vēl ir atrodamas – kaut vai 1 flak., ar ko varētu savakcinēt 10 jaundzimušos…

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.