Sākums » Jaunākie raksti » VM valsts sekretāra amatu ieņems Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes locekle Vaļuliene

VM valsts sekretāra amatu ieņems Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes locekle Vaļuliene

Konkursā uz Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra amatu uzvarējusi Agnese Vaļuliene, informē Valsts kancelejā.

Vaļulienes līdzšinējā darbavieta ir VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs”, kurā viņa ieņem valdes locekles ar pārmaiņu vadības kompetenci amatu. No 2008. līdz 2022.gadam Vaļuliene strādāja VM, no 2018.gada kā valsts sekretāra vietniece resursu un pārmaiņu vadības jautājumos, iepriekš kā Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktore. Pirms tam konkursa uzvarētāja strādājusi Pārtikas un veterinārajā dienestā par Starptautisko projektu vadības daļas vadītājas vietnieci.

Konkursa uzvarētāja Liepājas Pedagoģijas Akadēmijā ieguvusi maģistra grādu pedagoģijas teorijā un vēsturē, savukārt Latvijas Universitātē ieguvusi tulka kvalifikāciju. Papildus Vaļuliene apguvusi dažādas apmācības un kursus.

Vaļuliene savā profesionālajā karjerā ir īstenojusi dažādus projektus. Kā trīs pēdējos no tiem Valsts kanceleja min projektu “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi”, projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” un projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) norāda, ka Vaļuliene labi pārzina nozari un spēj pilnvērtīgi strādāt nekavējoties, tādēļ jau tuvākajā ministrs aicinās valdību lemt par Vaļulienes apstiprināšanu amatā.

Konkurss norisinājās trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt Veselības ministrijas valsts sekretāra amatu, atbildēja uz komisijas uzdotajiem jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par veselības nozares prioritātēm, to īstenošanu un galvenajiem nākotnes izaicinājumiem. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, pārmaiņu vadīšana, stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, attiecību veidošana un uzturēšana.

Pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, veselības ministra biroja vadītāja Renāte Gremze un Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*