Sākums » Farmācija » Zāles, kurām nesamazinās cenu, novembra sākumā izslēgs no kompensējamo zāļu saraksta
Zāles, kurām nesamazinās cenu, novembra sākumā izslēgs no kompensējamo zāļu saraksta

Zāles, kurām nesamazinās cenu, novembra sākumā izslēgs no kompensējamo zāļu saraksta

Novembra sākumā dārgie medikamenti, kuru ražotājs nebūs iesniedzis atbildi Nacionālajam veselības dienestam (NVD) par cenas samazināšanu, tiks izslēgti no kompensējamo zāļu saraksta, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča.

Šogad ieviests kompensējamo zāļu cenu “koridors” jeb maksimāli pieļaujamā cena līdzvērtīgas efektivitātes zālēm līdz 100% virs lētāko zāļu cenas. Kopumā kompensējamo zāļu sarakstā atrodas 116 medikamenti, kuru cena pārsniedz šo robežu. No oktobra ražotāji 83 medikamentiem samazinājuši cenu, bet divi medikamenti pametuši kompensējamo zāļu sarakstu.

Vienlaikus arī 31 medikamenta ražotāji saņēmuši brīdinājumu no NVD. “Saskaņā ar normatīvo regulējumu NVD no Kompensējamo zāļu saraksta ir jāsvītro zāles, ja mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas zāļu ražotāja pārstāvis nav novērsis neatbilstību Ministru kabineta noteikumu par ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību prasībām,” skaidrojusi Jasenoviča.

Pēc viņas paustā, NVD patlaban izsūtījis atkārtotu aicinājumu ražotājiem samazināt to medikamentu cenas, par kuriem līdz šim nav saņemta informācija. Nākamās izmaiņas attiecībā uz cenu samazinājumu jeb saraksta publiskošana notiks uz 1.decembri.

Kā ziņots, šogad ieviests kompensējamo zāļu cenu “koridors” jeb maksimāli pieļaujamā cena līdzvērtīgas efektivitātes zālēm līdz 100% virs lētāko zāļu cenas. Vienlaikus šogad paredzēts dārgākām zālēm cenu mazinājums par 20%. Arī nākamgad dārgajām zālēm virs cenu “koridora” paredzēts cenu samazinājums vēl par 20%, tā būtiski paplašinot kompensējamo zāļu pieejamību pacientiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.