Sākums » Farmācija » Zāļu apgrozījums Latvijā augustā – par 7,34% lielāks nekā jūlijā
Zāļu apgrozījums Latvijā augustā – par 7,34% lielāks nekā jūlijā

Zāļu apgrozījums Latvijā augustā – par 7,34% lielāks nekā jūlijā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada augustā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,78 miljonus zāļu iepakojumu par 37,85 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 7,34% vairāk nekā šī gada jūlijā un par 19,73% vairāk nekā 2017. gada augustā. Vispārēja tipa aptiekām augustā tika pārdoti 3.35 miljoni zāļu iepakojumu 30,35 miljonu eiro vērtībā.

Avots: ZVA.

Ārpus Latvijas pārdotas 495 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles, tai skaitā 242 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 10,62 miljoniem eiro, kas ir par 3,62% vairāk nekā jūlijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu augustā bija 10,02 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro, tomēr augustā, salīdzinot ar jūliju, šajā diapazonā viena zāļu iepakojuma cena samazinājusies par 6,8%.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji augustā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 19 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 10 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 86 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.