Sākums » Farmācija » Zāļu apgrozījums Latvijā februārī – par 34% mazāks nekā janvārī
Zāļu apgrozījums Latvijā februārī – par 34% mazāks nekā janvārī

Zāļu apgrozījums Latvijā februārī – par 34% mazāks nekā janvārī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2020. gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,21 miljonus zāļu iepakojumu par 24.64 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 33,9 % mazāk nekā šī gada janvārī un par 27,6 % mazāk nekā 2019. gada februārī. Vispārēja tipa aptiekām februārī tika pārdoti 2,79 miljoni zāļu iepakojumu 21,86 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 381 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 211 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 11,89 miljoniem eiro, kas ir par 12,29% mazāk nekā šī gada janvārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija  7,69 eiro, savukārt mediānas cena – 4,84 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 4,71 eiro, nereģistrētām zālēm 12,53 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 22 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 14 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu, izejvielu un iepakojuma materiālu cenu, kā arī darbaspēka izmaksu palielināšanos.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.