Sākums » Farmācija » Zāļu apgrozījums oktobrī – par 20% lielāks nekā septembrī
Zāļu apgrozījums oktobrī – par 20% lielāks nekā septembrī

Zāļu apgrozījums oktobrī – par 20% lielāks nekā septembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,11 miljonus zāļu iepakojumu par 49,91 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 20,6% vairāk nekā šī gada septembrī un par 35,09% vairāk nekā 2018. gada oktobrī. Vispārēja tipa aptiekām oktobrī tika pārdoti 3,72 miljoni zāļu iepakojumu 34,13 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 512 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 251 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 11,45 miljoniem eiro, kas ir par 14,88% mazāk nekā šī gada septembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija  12,14 eiro, savukārt mediānas cena – 5,54 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,45 eiro, nereģistrētām zālēm 16,13 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 35 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 45 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas un izplatīšanas izmaksu pieaugumu, energoresursu sadārdzināšanos un cenu izlīdzināšanu Baltijas valstīs.

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, ziņo ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.