Sākums » Farmācija » Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms janvārī – par 4,6% lielāks nekā decembrī

Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms janvārī – par 4,6% lielāks nekā decembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada janvārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,12 miljonus zāļu iepakojumu par 33,55 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 4,6% vairāk nekā pagājušā gada decembrī un par 0,36% mazāk nekā gadu iepriekš – 2017. gada janvārī. Vispārēja tipa aptiekām janvārī tika pārdoti 3,76 miljoni zāļu iepakojumu 29,48 miljonu eiro vērtībā, ziņo ZVA

Kopš 2018. gada ZVA turpmāk publicēs arī ārpus Latvijas pārdoto zāļu sarakstu (ZVA tīmekļa vietnes www.zva.gov.lv Statistikas sadaļā). Ārpus Latvijas janvārī tika pārdotas 530 dažādu nosaukumu Latvijas Zāļu reģistra zāles, tai skaitā 218 kompensējamo zāļu saraksta zāles par 14,44 miljoniem eiro, kas ir par 19% vairāk nekā decembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu janvārī bija 8,14 eiro ar PVN, kas ir par 0,2% lielāka nekā decembrī. Vidējās cenas izmaiņas janvārī nebija būtiskas – 1% robežās, bet lielākās izmaiņas (vairāk par 1%) bija vērojamas zālēm cenu diapazonā līdz 5 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji janvārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 168 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 154 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informācija par zāļu produktiem, kuriem janvārī mainīta cena, kā arī citi dati ir pieejami Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnes sadaļā Pakalpojumi – Zāļu ievešana un izplatīšana – Statistika.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.