Sākums » Farmācija » Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms maijā – par 16,6% lielāks nekā pērn šai laikā
Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms maijā – par 16,6% lielāks nekā pērn šai laikā

Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms maijā – par 16,6% lielāks nekā pērn šai laikā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2022. gada maijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,10 miljonus zāļu iepakojumu par 37,91 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 0,22% vairāk nekā šī gada aprīlī un par 16,56% vairāk nekā 2021. gada maijā. Vispārēja tipa aptiekām maijā tika pārdoti 3,75 miljoni zāļu iepakojumu 33,06 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 407 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 224 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,89 miljoniem eiro, kas ir par 25,85% vairāk nekā šī gada aprīlī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu maijā bija  9,24 eiro, savukārt mediānas cena – 5,43 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,27 eiro, nereģistrētām zālēm 15,06 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji maijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 113 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 11 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši izejvielu, elektroenerģijas, transporta u.c. izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 83 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.