Sākums » Farmācija » Zāļu pārfasēšana aptiekās pagaidām neiedzīvojas
Zāļu pārfasēšana aptiekās pagaidām neiedzīvojas

Zāļu pārfasēšana aptiekās pagaidām neiedzīvojas

Neskatoties uz izmaiņām normatīvajā regulējumā, kas paredz vienkāršot veidu, kādā aptieka var pārfasēt rūpnieciski ražotās zāles no lielākiem iepakojumiem mazākos, zāļu tirgū Latvijā ir grūti atrast lielos iepakojumus, kurus aptiekas varētu pārfasēt, nacionālai ziņu aģentūrai LETA norādījis Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Viņš paudis, ka šīs izmaiņas ir “atsējušas rokas” aptiekām un teorētiski devušas iespēju piedāvāt jaunus pakalpojumus pacientiem, ne tikai dalot lielos iepakojumus mazākos, bet arī piedāvājot ASV un Kanādā izplatītos dienas iepakojumus, kur pacientiem speciālās kastītēs tiek sapakotas visas zāles pa dienas devām.

“Protams, klienti varētu būt priecīgi, ka nav jāpērk visa zāļu kastīte, bet var nopirkt tik daudz plāksnītes, cik ārsts paredzējis konkrētam ārstniecības kursam. Tas ļauj ietaupīt līdzekļus un samazināt nepamatotu zāļu patēriņu. Taču Latvijā šis pakalpojums vēl nav kļuvis populārs, tam vēl ir nepieciešams laiks, lai iedzīvotos,” skaidrojis Lībķens.

Viņš norādījis, ka zāļu ražotāju piedāvājumā lielie iepakojumi neesot īpaši izplatīti, līdz ar to ir grūti pacientiem kaut ko piedāvāt, ja īsti nav ko pārfasēt.

Kā vēstīts, no šī gada 1.janvāra stājās spēkā Veselības ministrijas grozījumi noteikumos, kas paredz mazināt pacientu tiešmaksājumus par nepieciešamajiem medikamentiem. Noteikumu projekts paredzēja vienkāršot veidu, kādā aptieka var pārfasēt rūpnieciski ražotās zāles no lielākiem iepakojumiem mazākos, atverot primāro iepakojumu. Zāļu vienības cena lielajos iepakojumos ir ievērojami zemāka par to pašu zāļu cenu mazos iepakojumos, tādēļ pacients no šāda aptiekas piedāvājuma būs ieguvējs, norādīja ministrijas speciālisti.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*