Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš februārī – par 11% mazāks nekā janvārī
Zāļu patēriņš februārī – par 11% mazāks nekā janvārī

Zāļu patēriņš februārī – par 11% mazāks nekā janvārī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2023. gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,85 mlj zāļu iepakojumu par 39,77 mlj eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 11% mazāk nekā šī gada janvārī un par 12% vairāk nekā 2022. gada februārī. Vispārēja tipa aptiekām februārī tika pārdoti 3,46 miljoni zāļu iepakojumu 33,94 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 443 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā – 245 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,12 miljoniem eiro, kas ir par 5% mazāk nekā šī gada janvārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija 10,34 eiro, savukārt mediānas cena – 5,92 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,59 eiro, nereģistrētām zālēm 16,26 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 57 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 41 zālei. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 81 licencētas zāļu lieltirgotavas, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*