Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš februārī – par 7,1% mazāks nekā janvārī
Zāļu patēriņš februārī – par 7,1% mazāks nekā janvārī

Zāļu patēriņš februārī – par 7,1% mazāks nekā janvārī

2018. gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,87 miljonus zāļu iepakojumu par 31,16 miljoniem eiro (ar PVN), ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA). Naudas izteiksmē tas ir par 7,1% mazāk nekā šī gada janvārī un par 2,8% mazāk nekā 2017. gada februārī. Vispārēja tipa aptiekām janvārī tika pārdoti 3,49 miljoni zāļu iepakojumu 27,35 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas februārī pārdotas 549 dažādu nosaukumu Latvijas Zāļu reģistra zāles, šo zāļu saraksts ir pieejams ZVA tīmekļa vietnes sadaļā Statistika. Šo zāļu vidū bija 234 kompensējamo zāļu saraksta zāles par 12,91 miljoniem eiro, un tas ir par 11% mazāk nekā janvārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija 8,06 eiro ar PVN, kas ir par 1% mazāka nekā janvārī. Vidējās cenas lielākās svārstības februārī bija zālēm, kas maksā 100 un vairāk eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenas pieaugumu deklarēja sešiem medikamentiem, bet cenas samazinājums deklarēts 10 medikamentiem. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem zāļu produktiem, kuriem februārī cena samazināta vai palielināta, kā arī citi dati ir pieejami ZVA tīmekļa vietnes sadaļā Pakalpojumi – Zāļu ievešana un izplatīšana – Statistika.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.