Sākums » Jaunākie raksti » Zāļu patēriņš jūnijā nedaudz samazinājies

Zāļu patēriņš jūnijā nedaudz samazinājies

Zāļu valsts aģentūra informē, ka šā gada jūnijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,89 mlj zāļu iepakojumu par 42,89 mlj eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 1% mazāk nekā šā gada maijā un par 15% vairāk nekā 2022. gada jūnijā. Vispārēja tipa aptiekām jūnijā tika pārdoti 3,47 mlj zāļu iepakojumu 35,06 mlj eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 396 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles (sarakstu skatīt šeit, Excel fails), tai skaitā 235 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,76 mlj eiro, kas ir par 36% vairāk nekā šā gada maijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu jūnijā bija 11,01 eiro, savukārt cenas mediāna – 6,05 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,86 eiro, nereģistrētām zālēm – 15,86 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji jūnijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 51 medikamentam, bet cenas samazinājums deklarēts 15 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam jūnijā cena palielināta, iespējams skatīt šeit (Excel fails).

Dati apkopoti par 81 licencētu zāļu lieltirgotavu, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Avots: ZVA, uzņēmumu iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*