Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš martā – par 3% lielāks nekā februārī
Zāļu patēriņš martā – par 3% lielāks nekā februārī

Zāļu patēriņš martā – par 3% lielāks nekā februārī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada martā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,12 miljonus zāļu iepakojumu par 38,84 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 3,01% vairāk nekā šī gada februārī un par 4,60% mazāk nekā 2018. gada martā.

Vispārēja tipa aptiekām februārī tika pārdoti 3,50 miljoni zāļu iepakojumu 30,10 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 501 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 229 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 17,30 milj. eiro, kas ir par 12,59% vairāk nekā šī gada februārī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija  9,71 eiro, savukārt mediānas cena – 5,36 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,28 eiro, nereģistrētām zālēm 13,61 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji martā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 28 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts deviņām zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu palielināšanos.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.