Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš novembrī – par 6,4% mazāks nekā oktobrī
Zāļu patēriņš novembrī – par 6,4% mazāks nekā oktobrī

Zāļu patēriņš novembrī – par 6,4% mazāks nekā oktobrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada novembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,87 miljonus zāļu iepakojumu par 32,14 miljoniem eiro ar PVN. Naudas izteiksmē tas ir par 6,4% mazāk nekā oktobrī, bet par 3,38% vairāk nekā 2016. gada novembrī. Vispārēja tipa aptiekām novembrī pārdoti 3,50 miljoni zāļu iepakojumu 27,80 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 551 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 252 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 9 miljoniem eiro, kas ir par 2,2% vairāk nekā oktobrī. Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu novembrī bija 8,30 eiro ar PVN, kas ir par 3,73% mazāka nekā oktobrī. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro, un, salīdzinot ar oktobri, novembrī šajā diapazonā viena zāļu iepakojuma cena samazinājusies par 10,7%.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem
2017. gada septembrī – novembrī (eiro ar PVN).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji novembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 13 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 8 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam novembrī cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt ZVA mājas lapā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.