Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš oktobrī – par 10% mazāks nekā septembrī
Zāļu patēriņš oktobrī – par 10% mazāks nekā septembrī

Zāļu patēriņš oktobrī – par 10% mazāks nekā septembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2022. gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,27 miljonus zāļu iepakojumu par 39,6 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 10% mazāk nekā šī gada septembrī un par 6% vairāk nekā 2021. gada oktobrī. Vispārēja tipa aptiekām oktobrī tika pārdoti 3,9 miljoni zāļu iepakojumu 34,69 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 396 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 219 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 7,14 miljoniem eiro, kas ir par 7% mazāk nekā šī gada septembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija  9,28 eiro, savukārt mediānas cena – 5,44 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,30 eiro, nereģistrētām zālēm 15,89 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 95 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 24 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 80 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu. Datu avots: Zāļu valsts aģentūrai iesniegtie ikmēneša zāļu realizācijas pārskati.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*