Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš oktobrī – par 6,2% lielāks nekā septembrī
Zāļu patēriņš oktobrī – par 6,2% lielāks nekā septembrī

Zāļu patēriņš oktobrī – par 6,2% lielāks nekā septembrī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,99 miljonus medikamentu iepakojumu par 34,33 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 6,2% vairāk nekā šī gada septembrī, bet par 10% vairāk nekā 2016. gada oktobrī. Vispārēja tipa aptiekām oktobrī tika pārdoti 3,61 miljons medikamentu iepakojumu 30,31 miljona eiro vērtībā.

Datu avots: ZVA.

Ārpus Latvijas pārdotas 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 237 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 8,80 miljoniem eiro, kas ir par 6,7% vairāk nekā septembrī. Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija 8,61 eiro ar PVN, kas ir par 5,4% lielāka nekā septembrī. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro, norāda ZVA.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 44 medikamentiem, bet cenas samazinājums deklarēts 30 medikamentiem. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam oktobrī cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt ZVA mājaslapā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.