Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš šī gada aprīlī – par gandrīz 3% lielāks nekā martā
Zāļu patēriņš šī gada aprīlī – par gandrīz 3% lielāks nekā martā

Zāļu patēriņš šī gada aprīlī – par gandrīz 3% lielāks nekā martā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,93 miljonus zāļu iepakojumu par 39,14 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2,92% vairāk nekā šī gada martā un par 43,98% vairāk nekā 2018. gada aprīlī. Vispārēja tipa aptiekām aprīlī tika pārdoti 3,46 miljoni zāļu iepakojumu 30,16 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 537 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 252 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 15,21 miljoniem eiro, kas ir par 8,17% vairāk nekā šī gada martā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija  9,95 eiro, savukārt mediānas cena – 5,38 eiro ar PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,29 eiro, nereģistrētām zālēm 13,73 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 35 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 23 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu, zāļu uzturēšanas izdevumu paaugstināšanos kā arī laboratorisko analīžu cenu pieaugumu.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.