Sākums » Jaunākie raksti » Zāļu ražotāji aprīlī nodrošinās siltas vakariņas Tuberkulozes un plaušu slimību centra mediķiem
Zāļu ražotāji aprīlī nodrošinās siltas vakariņas Tuberkulozes un plaušu slimību centra mediķiem

Zāļu ražotāji aprīlī nodrošinās siltas vakariņas Tuberkulozes un plaušu slimību centra mediķiem

Lai atbalstītu mediķus, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) aprīlī nodrošinās siltas vakariņas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centra medicīnas personālam.

Kopumā ar uzturvērtībām bagātas maltītes aprīlī ik vakaru tiks piegādātas visiem dežurējošiem medicīnas un aprūpes darbiniekiem – ārstiem, medicīnas māsām, ārstu palīgiem un sanitāriem, ziņo SIFFA. Ēdināšanu nodrošinās uzņēmums „Vairāk saules”.

“Medicīnas darbinieki, kas iesaistīti Covid-19 pandēmijas novēršanā, ir pelnījuši vislielāko atzinību un pateicību. Viņi ik dienu riskē ar savu veselību, lai palīdzētu un glābtu dzīvības citiem. Arī silta maltīte ir veids, kā varam viņus atbalstīt un teikt paldies par pašaizliedzīgo darbu,” paziņojumā presei norāda SIFFA direktors Valters Bolēvics.

RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis pauž: “Šobrīd Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi strādā krīzes apstākļos, kas prasa fizisko un psihoemocionālo varēšanu. Tādēļ īpaši svarīgi uzmundrināt un atbalstīt mediķus. Esam gandarīti un ikdienā novērtējam uzņēmēju un plašākas sabiedrības atbalstu mediķiem.”

“Mūsu ikdiena šobrīd ir ļoti saspringta, esam gaidīšanas režīmā kuru katru brīdi uzņemt Covid–19 vīrusa slimniekus. Psiholoģiski diendienā ir smagi strādāt paaugstināta stresa apstākļos, jo arī mediķiem mājās ir tuvinieki un ir cilvēcīgas bažas par viņu veselību. Tāpēc esam ļoti pateicīgi par Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas sniegto atbalstu mūsu darbiniekiem maltīšu nodrošināšanā. Tas rada pleca un atbalsta sajūtu, un liek justies novērtētiem,” uzsver Andra Cīrule, Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste.

 Tuberkulozes un plaušu slimību centrā Covid-19 pacientu ārstēšanai ir izveidotas 53 gultas vietas un mediķi jau šobrīd, strādājot visu diennakti, ir gatavi jebkurā brīdī iesaistīties vīrusa pacientu ārstēšanā. Plaušu slimību ārstiem bīstamā vīrusa ārstēšanā ir svarīga nozīme, jo slimības gaitā pacientiem nereti attīstās elpošanas funkcijas traucējumi, plaušu karsonis un citas smagas komplikācijas.

 RAKUS ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Šeit nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus šeit saņem turpat 760 000 pacientu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.