Sākums » Farmācija » Zāļu ražotāji ir gatavi zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanai
Zāļu ražotāji ir gatavi zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanai

Zāļu ražotāji ir gatavi zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanai

Medikamentu ražotāji ir gatavi zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanai no šī gada 9.februāra, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paziņojis Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) izpilddirektors Valters Bolēvics.

Bolēvics skaidrojis, ka 9.februāris ir “izaicinājuma datums”, jo pagaidām vēl esot pietiekoši daudz neskaidrību un jautājumu, tomēr viss esot atrisināms. No ražotāju viedokļa izaicinājumi galvenokārt bijuši vērojami līdz šim, bet tagad ir implementācijas process, kurā regulas prasības jāievieš saskarsmē ar aptiekām un citām iesaistītajām pusēm, sacījis SIFFA izpilddirektors.

Pēc viņa paustā, Latvija ir pozitīvs piemērs Eiropas līmenī, jo spējusi noteiktajā laikā ievest regulu Latvijā.

Tāpat Bolēvics norādījis, ka augstu prasību ieviešana zāļu iepakojumiem bijusi zāļu ražotāju iniciatīva, tāpēc izmaksas saistībā ar regulas ieviešanu sedz zāļu ražotāji no kopējiem uzņēmuma ienākumiem. Katra ražotāja pārstāvniecība maksā par katru īpašumā esošo zāļu reģistrācijas apliecību – nedaudz virs 5000 eiro, piebildis SIFFA pārstāvis.

Viņš paudis, ka regula primāri vērsta pacientu interesēs, tomēr arī ražotājiem ir ļoti svarīgi, lai maksimāli izvairītos no tādiem gadījumiem kā Vācijā, kur tika atrastas viltotas zāles krūts vēža pacientēm. “Šo drošības pakāpju ieviešana ir ražotāju interesēs,” sacījis Bolēvics.

Uzņēmēju pārstāvis norādījis, ka prasību ieviešana daļēji var atspoguļoties arī zāļu cenā, bet starptautiskais redzējums tomēr paredz, ka verifikācijas prasību dēļ zāļu cenas netiek paaugstinātas.

Jau ziņots, ka līdz 30.janvārim līgumus noslēguši un Latvijas zāļu verifikācijas sistēmai pievienojušies 52% ārstniecības iestāžu, aptieku un zāļu vairumtirgotāju, kas ir par 8% vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) publiskotie dati.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.