Sākums » Farmācija » Zāļu realizācijas apjoms šī gada augustā – par 8% lielāks nekā jūlijā
Zāļu realizācijas apjoms šī gada augustā – par 8% lielāks nekā jūlijā

Zāļu realizācijas apjoms šī gada augustā – par 8% lielāks nekā jūlijā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada augustā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,54 miljonus medikamentu iepakojumu par 31,61 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 8% vairāk nekā šī gada jūlijā, bet par 6% vairāk nekā 2016. gada augustā. Vispārēja tipa aptiekām augustā tika pārdoti 3,21 miljoni medikamentu iepakojumu 26,65 miljonu eiro vērtībā.

Avots: ZVA.

Ārpus Latvijas pārdotas 481 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 211 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 11,44 miljoniem eiro, kas ir par 11% vairāk nekā jūlijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu augustā bija 8,93 eiro ar PVN, kas ir par 4 centiem mazāka nekā jūlijā. Lielākās viena produkta vidējās cenas izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem
2017. gada jūnijā – augustā (eiro ar PVN).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji augustā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 44 medikamentiem, bet cenas samazinājums deklarēts 6 medikamentiem. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam augustā cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt ZVA mājaslapā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.