Sākums » Jaunākie raksti » Zāļu vairumtirgotāja “Roche Latvija” apgrozījums pērn sarucis par 31,6%
Zāļu vairumtirgotāja “Roche Latvija” apgrozījums pērn sarucis par 31,6%

Zāļu vairumtirgotāja “Roche Latvija” apgrozījums pērn sarucis par 31,6%

Zāļu vairumtirgotāja SIA “Roche Latvija” apgrozījums pērn bija 38,958 mlj eiro, kas ir par 31,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,8 reizes – līdz 861 774 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Tostarp Latvijā pērn gūti ieņēmumi 38,103 mlj eiro apmērā, bet citviet – 855 605 eiro.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka “Roche Latvija” apgrozījums pērn no preču tirdzniecības mazliet pieaudzis, kamēr apgrozījums no pakalpojumiem būtiski sarucis, ko galvenokārt ietekmēja izmaiņas transfercenu uzskaitē.

Pērn no preču tirdzniecības gūti ieņēmumi 37,924 mlj eiro apmērā, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, kamēr sniegto pakalpojumu ieņēmumi saruka 19,2 reizes – līdz 1,034 mlj eiro.

Tāpat vadība norāda, ka pašreizējā ekonomiskā situācija būtiski ietekmē kompensējamo zāļu tirgu. Vadības ieskatā Latvijas budžets kompensējamiem medikamentiem ievērojami atpaliek no Eiropas valstīm, tomēr tā cer uz nelieliem uzlabojumiem tuvākā laikā.

Kā atzīmē vadība, Veselības ministrijas plānotais valsts budžeta līdzekļu pieaugums kompensējamiem medikamentiem 2022.gadā bija nenozīmīgs un liela atbildība medikamentu tirdzniecībā tiek uzlikta uz kompānijas pleciem, kur birokrātiskie un ekonomiskie procesi kavē “Roche Latvija” attīstību.

Tāpat vadības ieskatā veselības nozares attīstību būtiski kavē veselības aprūpes juridiskās vides nesakārtotība, kā arī pārdomātas un funkcionējošas e-veselības trūkums.

Rēķinoties par pašreizējo ekonomisko situāciju, “Roche Latvija” vadība paredz šogad saglabāt apgrozījumu Latvijas tirgū iepriekšējā gada līmenī.

Vadība uzskaita, ka “Roche Latvija” prioritāte arī turpmāk būs nemainīga – onkoloģija, oftamoloģija, retās slimības, neiroloģija, jaunu diagnostikas metožu ieviešana, īpaši pievēršot uzmanību personalizētai veselības aprūpei un vēža genoma izpētei.

Līdztekus plānots, ka diagnostikas struktūrvienības izaugsme galvenokārt balstīsies uz sadarbības ar valsts slimnīcām uzlabošanu, gaidāmajiem publiskajiem iepirkumiem, kā arī jaunu inovatīvu risinājumu ieviešana digitālajā un uz rezultātu vērstajā pacientu aprūpē.

“Roche Latvija” 2021.gadā strādāja ar 56,974 mlj eiro apgrozījumu un 2,392 mlj eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 684 400 eiro. “Roche Latvija” kapitāldaļu turētāji ir Šveicē reģistrētie “Roche Holding” (83,12%) un “Roche Finanz” (16,88%).

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*