Sākums » Farmācija » Zāļu valsts aģentūra informē par savām 2016. gada attīstības prioritātēm
Zāļu valsts aģentūra informē par savām 2016. gada attīstības prioritātēm
Foto: no ZVA arhīva.

Zāļu valsts aģentūra informē par savām 2016. gada attīstības prioritātēm

2016. gadā Zāļu valsts aģentūra (ZVA) atbilstoši pilnvarojumam rūpēsies par viegli pieejamu un kvalitatīvu informāciju sadarbības partneriem, nozares profesionāļiem un sabiedrībai, vairāk uzmanības veltot medicīnisko produktu racionālai lietošanai, aktualitātēm nozarē un labās prakses principu popularizēšanai. Šāds ziņojums par attīstības prioritātēm 2016. gadā iekļauts ZVA 2015. gada publiskajā pārskatā.

ZVA šogad plānojusi veicināt ziņošanu par nevēlamiem notikumiem, kas saistīti ar jebkura veida medicīniskiem produktiem. Turklāt aģentūra šogad īpašu vērību pievērsīs cilvēkresursu attīstībai un tehnoloģiju pilnveidei. Kā skaidro ZVA, katras organizācijas stūrakmens ir tās profesionāļi, kuru izaugsme, sadarbība ar nozares ekspertiem un izglītības iestādēm ir pastāvīgi jāpilnveido. To realizējot, aģentūra rūpēsies arī par darbinieku konkurētspējīgu atalgojumu, darba vides kvalitāti, administratīvā sloga mazināšanu, procesu racionalitāti un caurskatāmību.

Organizējot Eiropas Savienības dalībvalstu zāļu aģentūru un Eiropas Zāļu aģentūras auditu BEMA (Benchmarking of European Medicines Agencies) nacionālās aģentūras tiek novērtētas un savstarpēji salīdzinātas pēc noteiktiem vienādiem kritērijiem. BEMA IV vizīte Latvijā ir paredzēta 2017. gada nogalē. Apstākļos, kad tiek noteiktas jaunas stratēģiskās prioritātes veselības aprūpes nozarē valsts līmenī, ir nepieciešama cieša sadarbība ar Veselības ministriju un citām tās padotības iestādēm gan tiesību aktu izstrādes, gan īstenošanas jomā, publiskajā pārskatā norāda ZVA.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.