Sākums » Farmācija » ZVA aicina aptiekas zāles lieltirgotavās pasūtināt tikai rakstiski vai elektroniskā formā
ZVA aicina aptiekas zāles lieltirgotavās pasūtināt tikai rakstiski vai elektroniskā formā

ZVA aicina aptiekas zāles lieltirgotavās pasūtināt tikai rakstiski vai elektroniskā formā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Zāļu reģistrā esošie pieejamības apzīmējumi “zaļš pieejamības simbols un sarkans krusts” nozīmē zāļu faktisko pieejamību vai nepieejamību lieltirgotavās. Līdz ar to sarkans krusts Zāļu reģistrā nav saistīts ar reģistrācijas apliecības īpašnieka (RAĪ) sniegto informāciju par zāļu piegādes pārtraukumu.

Savukārt informācija no RAĪ Zāļu reģistrā ir redzama atsevišķā rindā, kas atrodas pirms informācijas par lieltirgotavās esošo atlikušo zāļu krājumu daudzumu un lieltirgotavām, kurās zāles ir pieejamas (lūdzu, skat. attēlu).

RAĪ sniegtā informācija tiek publicēta arī atsevišķā Zāļu piegādes pārtraukumu sarakstā, kas ir pieejams Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnes galvenās lapas sānā esošajā sadaļā “Zāļu piegādes pārtraukumi un ierobežojumi izvešanai” > “Zāļu piegādes pārtraukumu saraksts” – šeit. Tā kā RAĪ par gaidāmu piegādes pārtraukumu informē Zāļu valsts aģentūru savlaicīgi, piemēram, divus mēnešus pirms tā, šī informācija laikus arī tiek publicēta minētajā sarakstā.

ZVA aicina aptiekas pasūtināt zāles un pieprasīt saņemt informāciju no lieltirgotavām tikai rakstiski, elektroniskā formātā, nevis pa telefonu. Svarīgi, ka arī atteikums zāles piegādāt ir saņemts rakstiski.

Ja aptieka no visām lieltirgotavām, kuru krājumos atbilstoši Zāļu reģistrā pieejamajiem datiem ir prasītās zāles, ir saņēmusi rakstisku atteikumus piegādāt zāles, tad šādos gadījumos farmaceitam, farmaceita asistentam ir tiesības izsniegt nākamās lētākās kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles, norāda ZVA.

Savukārt, ja tiek konstatēts, ka lieltirgotava neizsniedz konkrētai aptiekai zālēs, lai gan Zāļu reģistrā norādītā informācija liecina, ka zāles ir pieejamas, par šo pārkāpumu jāziņo Veselības inspekcijai.

ZVA atgādina! Ja konstatējat, ka kādas zāles nav pieejamas Latvijā, paziņojiet par zāļu piegādes pārtraukumu Zāļu valsts aģentūrai. Lai paziņotu, klikšķiniet Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnes sāna slejā “Zāļu piegādes pārtraukumi un ierobežojumi izvešanai > Ziņot par zāļu piegādes pārtraukumu”.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Recipe plus nav pieejama zāļu pasūtināšana elektroniski, var tikai pa telefonu, ja vien neesi Mēness aptieka. Kāta d lai saņem elektronisku apstiprinājumu?

  2. Vienaldzība

    Nekas vairs nesatrauc un nepārsteidz… Vienkārši peldēšana pa straumi… Būs sods, lai soda . Dusmīgs klients , lai bļauj un spļauj. Nāks viedās inspekcijas , lai nāk. Man vienalga .

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.