Sākums » Farmācija » ZVA aicina lieltirgotavas piedalīties pilotprojektā par zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanu
ZVA aicina lieltirgotavas piedalīties pilotprojektā par zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanu

ZVA aicina lieltirgotavas piedalīties pilotprojektā par zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) kopš pagājušā gada nogales izstrādā risinājumu, lai apkopotu un uzturētu informāciju par atlikušajiem zāļu krājumiem. Informācijas risinājuma mērķis ir efektīvāka un ātrāka datu ieguve par konkrētu zāļu pieejamību lieltirgotavās, tādējādi mazinot risku pacientam zāles saņemt novēloti.

Apkopotā informācija ir paredzēta vispārēja un slēgta tipa aptiekām un ārstniecības iestādēm. Sākotnēji tiks apstrādāta informācija par atlikušajiem krājumiem zālēm, kas ir iekļautas Kompensējamo zāļu sarakstā, norādot šo zāļu nosaukumu, aktīvo vielu, produkta numuru, kopējo pieejamo iepakojumu skaitu Latvijas zāļu lieltirgotavās un konkrētas lieltirgotavas, kurās zāles ir pieejamas.

Pilotprojekta ietvaros informāciju plānots atjaunot vienu reizi nedēļā. Analizējot riskus, tiks vērtēta iespēja iekļaut norādi zālēm, kuru atlikušie krājumi, vadoties no risku analīzes, var būt nepietiekami Latvijas pacientu vajadzībām.

Lai pārbaudītu sagatavoto risinājumu, ZVA aicina Latvijas zāļu lieltirgotavas pievienoties zāļu atlikušo krājumu informācijas apkopošanas projektam un elektroniski iesniegt iknedēļas atlikušo krājumu datus.

ZVA ir sagatavojusi datu iesniegšanas pamācību un lūdz pieslēgšanos pieprasīt, sūtot e-pastu uz adresi support@zva.gov.lv.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.