Sākums » Farmācija » ZVA direktoru Henkuzenu pazeminās amatā
ZVA direktoru Henkuzenu pazeminās amatā
S. Henkuzens. Foto - no MIC arhīva.

ZVA direktoru Henkuzenu pazeminās amatā

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktoram Svenam Henkuzenam ir piemērojams disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trīs gadiem. Tādu veselības ministra Daniela Pavļuta virzītu lēmumprojektu šodien, 5. maijā, atbalstīja Ministru kabinets.

Veselības ministrs disciplinārlietu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tā dēļ nodarīts valsts interesēm būtisks kaitējums, pret Henkuzenu ierosināja 8. aprīlī. Disciplinārlieta tika ierosināta pēc otrās ministra rosinātās dienesta pārbaudes par vakcīnu pret Covid-19 ieprikumiem, kas tika veikti līdz šā gada 8. janvārim.

Disciplinārlietas komisija, kuras sastāvā bija ierēdņi no Tieslietu un Veselības ministrijas un Valsts kancelejas, uzskata, ka Henkuzens 2020. gada 22. decembra Ministru kabineta sēdē  sniedza neprecīzu informāciju par Latvijai pieejamo “Pfizer/Biontech” vakcīnas papilddevu skaitu. Šīs rīcības rezultātā valdība uzdeva Veselības ministrijai organizēt līdz 100 000 papildu vakcīnas devu iegādi no “Pfizer/BioNTech”, nevis 420 707 vakcīnas devu iegādi, kā tas būtu bija iespējams, ja valdība būtu saņēmusi pareizu informāciju par pieejamo vakcīnu daudzumu.

Disciplinārlietas komisija uzskata, ka pārkāpuma raksturs un to pieļāvušās amatpersonas statuss rada pamatu uzticības zaudēšanai Henkuzenam un liedz viņam turpmāk ieņemt iestādes vadītāja amatu. Vienlaikus komisija norāda, ka, ņemot vērā Henkuzena darbības novērtējumu un atbildību mīkstinošus apstākļus, viņa atbrīvošana no amata būtu nesamērīga.

Svens Henkuzens tiks pazemināts Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka veselības aprūpē amatā. Tā kā no 6. maija Svens Henkuzens dodas likumā paredzētajā bērna kopšanas atvaļinājumā,  disciplinārsoda izpilde sāksies no dienas, kad viņš no tā atgriezīsies, ziņo Veselības ministrija.

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Un tieši ko Svens ir izdarījis būdams ZVA direktors nu jau 5+ gadus? Noveicās, ka līgums tika pagarināts rudenī, jo ministriem bija citas rūpes….

  2. Kaut kā dīvaini… Tā jau praktiski ir patriekšana. Nu nav ierēdņi alvas zaldātiņi – katrā jomā ir sava specifika. Ko tad ministrs liks vietā? Tie ”augsti profesionālie” ministri tās iestādes aizvien vājina un nozare tiek par soli tuvāk atvaram virzīta…. Svens mierīgi var startēt sarežģītu darbu veikšanai arī ārpus Latvijas. Tā tos jaunos un talantīgos noēd – arī Labsvīru.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.