Sākums » Farmācija » ZVA: Ieviešot jauno zāļu verifikācijas sistēmu, medikamentu iepakojuma dalīšana jāsaglabā
ZVA: Ieviešot jauno zāļu verifikācijas sistēmu, medikamentu iepakojuma dalīšana jāsaglabā

ZVA: Ieviešot jauno zāļu verifikācijas sistēmu, medikamentu iepakojuma dalīšana jāsaglabā

Ieviešot jaunās ES regulas par zāļu verificēšanu prasības, būtiski, lai tiktu saglabāta arī medikamentu iepakojuma dalīšanas iespēja, šādu viedokli nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).

ZVA informējusi, ka saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem šobrīd ir atļauta medikamentu iepakojumu dalīšana, un tā ir īpaši svarīga no patērētāju viedokļa, jo pacienti nereti to izvēlas finansiālu apsvērumu dēļ. Tieši tāpēc medikamentu dalīšanu ir būtiski saglabāt arī turpmāk, uzskata aģentūra.

Vienlaikus ZVA informējusi, ka medikamentu iepakojuma dalīšana ir normāla prakse Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Īrijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Savukārt, uz jautājumu, vai ZVA būtu gatava iesaistīties, lai nepieļautu atteikšanos no medikamentu dalīšanas, aģentūra norādījusi, ka tai nav tiesību ne veicināt, ne kavēt zāļu iepakojumu dalīšanu. “Vienlaikus vēlamies atzīmēt, ka iepakojumus būs atļauts dalīt arī pēc zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas un pacietiem būs iespēja izvēlēties apmeklēt to aptieku, kas piedāvās šo pakalpojumu – zāļu iepakojuma dalīšana,” norādījusi ZVA.

Jau ziņots, ka saistībā ar ES regulas par zāļu verifikāciju ieviešanu varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, izriet no ekspertu paustā seminārā “Zāļu verifikācijas sistēma: iespējas un riski pacientiem”. Sarunā par ES regulu par zāļu verifikāciju izskanēja bažas par to, kas notiks ar medikamentu izsniegšanu pa daļām, kas Latvijas iedzīvotājiem ir ierasta prakse.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. bet kompensējamām zālēm e-recepte neļauj dalīt iepakojumus. Kāpēc te tā dalīšana nav tik svarīga?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.