Sākums » Farmācija » ZVA informē par aptieku mazumtirdzniecības pārskatiem un zāļu atlikušo krājumu datiem

ZVA informē par aptieku mazumtirdzniecības pārskatiem un zāļu atlikušo krājumu datiem

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vēlas vērst farmācijas jomas uzņēmumu uzmanību, ka aptieku zāļu mazumtirdzniecības realizācijas datu pārskati joprojām ir jāsniedz vienu reizi gadā. Dati par 2016. gadu ir jāsniedz līdz 2017. gada 20. februārim, bet dati par 2017. gadu – līdz 2018. gada 20. februārim. To paredz grozījumi “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtībā”, kas Ministru kabinetā tika pieņemti pagājušā gada 20. decembrī.

Veiktas arī citas izmaiņas, kas saistītas ar minēto Ministru kabineta noteikumu grozījumiem no 2017. gada 1. janvāra, un ir attiecināmas gan uz zāļu vairumtirgotājiem, gan arī uz mazumtirgotājiem – ZVA turpmāk būs tiesīga pieprasīt datus par konkrētu zāļu atlikušajiem krājumiem. Šāds nosacījums ieviests, lai labāk pārvaldītu zāļu pieejamības problēmas, analizētu un prognozētu zāļu pieejamības pārtraukumu tendences un līdz ar to – sabiedrības veselības riskus.

Konsolidēta Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumu Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārība” versija ir pieejama ZVA tīmekļa vietnes www.zva.gov.lv sadaļā Normatīvie akti – Zāļu ievešana un izplatīšana.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.