Sākums » Farmācija » ZVA informē par pretgripas vakcīnu pieejamību
ZVA informē par pretgripas vakcīnu pieejamību

ZVA informē par pretgripas vakcīnu pieejamību

Zāļu valsts aģent’yura (ZVA) informē, ka no 2019. gada 6. septembra zāļu lieltirgotavā “GlaxoSmithKline Latvia” ir pieejama pretgripas vakcīna “Fluarix Tetra suspensija injekcijām pilnšļircē” (reģ. Nr. 18-0098).

Papildus ZVA informē, ka sākot no 2019. gada 23. septembra lieltirgotavām plāno piegādāt pretgripas vakcīnu “Influvac Tetra suspensija injekcijām pilnšļircē” (reģ. Nr. 19-0069), kas no 2019. gada 1. oktobra iekļauta kompensējamo zāļu sarakstā, kā arī pretgripas vakcīnu “VaxigripTetra suspensija injekcijām pilnšļircē” (reģ. Nr. 16-0141), kas paredzēta grūtnieču un bērnu līdz 2 gadu vecumam vakcinācijai.

Atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumu Nr. 416 ”Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” 17.1. apakšpunktam zāļu lieltirgotavas nodrošina savā tīmekļa vietnē sabiedrībai viegli pieejamu informāciju par izplatāmām zālēm un to cenām.

ZVA atgādina, ka zāļu lieltirgotavas nav tiesīgas izplatīt pretgripas vakcīnas pacientiem. Pacienti zāles var iegādāties aptiekās, konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, kā arī saņemt ārstiecības iestāžu vakcinācijas kabinetos.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. kopš kura laika Vaxigrip Terta ir tikai grūtniecēm un maziem bērniem? Mēs taču jau vairākus gadus ar viņu visi pieaugušie vakcinējāmies Spices vakcinācijas kabinētā!

    • Vaxigrip DRĪKST arī grūtniecēm un bērniem. Pieaugušajiem pašiem par sevi bez komentāriem. Influvac Tetra tikai no 3 gadu vecuma.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.