Sākums » Farmācija » ZVA mājaslapas aptaujā noskaidro e-receptes lietošanas pieredzi

ZVA mājaslapas aptaujā noskaidro e-receptes lietošanas pieredzi

Kā liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) mājaslapā www.zva.gov.lv veiktā aptauja par pieredzi un pirmajiem secinājumiem e-recepšu lietošanā, 22% respondentu kā būtiskās priekšrocības uzskata ērtības, ko tā sniedz – nav līdzi jāņem recepte un zāles aptiekā var nopirkt jebkurā ērtā brīdī, neuztraucoties, vai mājās nav piemirsta papīra recepte. Savukārt 3% respondentu uzskata, ka pateicoties e-receptei, raitāka ir kļuvusi informācijas apmaiņa starp pacienta aprūpē iesaistītajām iestādēm. Un tikpat – 3% respondentu min farmaceitiskās aprūpes uzlabošanos, proti, farmaceits vairāk pastāsta par zālēm, jo nav vairs jāburto dažkārt neskaidrais ārsta rokraksts.

Avots: ZVA.

Lai gan lielākajai daļai respondentu pagaidām nav pieredzes e-receptes lietošanā (73%),  tendence ir augoša – saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem arvien vairāk ārstu sāk lietot e-veselības sistēmu. E-receptes līdz šim brīdim izrakstījuši vairāk nekā 950 ārsti. Savukārt aptiekās e-veselības sistēmu izmanto jau vairāk nekā 1000 farmaceiti un farmaceitu asistenti.

Informācija par ārstniecības iestādēm un aptiekām, kas ir noslēgušas līgumu par E-veselības sistēmas lietošanu, ir apskatāma interaktīvā kartē, kas ir pieejama e-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Par e-veselību” – “Kur lieto E-veselību?”.

ZVA mājaslapas aptaujā piedalījās 102 respondenti, ziņo ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.