Sākums » Farmācija » ZVA uzsāk informācijas apkopošanu par lieltirgotavās atlikušajiem zāļu krājumiem

ZVA uzsāk informācijas apkopošanu par lieltirgotavās atlikušajiem zāļu krājumiem

Tā kā zāļu pieejamības pārtraukumi kļūst arvien aktuālāka ar veselības aprūpi saistīta problēma, kas rada būtiskus riskus pacientu veselībai, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir uzsākusi pilotprojektu, kura ietvaros tiek veikta informācijas vākšana un apkopošana par zāļu lieltirgotavās pieejamajiem atlikušajiem zāļu krājumiem.

Aģentūra pilotprojekta veidā ir izveidojusi lieltirgotavu zāļu atlikušo krājumu iegūšanas un apkopošanas sistēmu. Šobrīd pilotprojekta ietvaros jau vairākas lieltirgotavas aģentūrai ik nedēļu sniedz elektronisku atskaiti par kompensējamo zāļu sarakstā (KZS) iekļauto zāļu atlikušajiem krājumiem.

Atlikušo krājumu sistēmai pamazām tiek pievienotas arī citas lieltirgotavas, kā arī tiek apsvērta iespēja apstrādāt informāciju par visu Zāļu reģistru, ne tikai par KZS iekļautajām zālēm.

ZVA aicina farmaceitus šo sistēmu izmēģināt un sniegt atgriezenisko saiti gan par tās lietošanas ērtumu, gan saturu un nepieciešamajām izmaiņām, kas varētu sniegt atbalstu, lai veiksmīgāk nodrošinātu pacientiem nepārtrauktu zāļu pieejamību. ZVA lūdz izmantot e-pasta adresi info@zva.gov.lv.

Piekļuve informācijas sistēmai – šeit: https://www.zva.gov.lv/lv/pazinot-par-zalu-piegades-partraukumu/lieltirgotavu-atlikusie-krajumi

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.