Sākums » Jaunākie raksti » 2,81 mlj eiro no aizsardzības budžeta pārdala atsevišķiem veselības aprūpes pakalpojumiem

2,81 mlj eiro no aizsardzības budžeta pārdala atsevišķiem veselības aprūpes pakalpojumiem

Valdība atbalsta apropriācijas pārdali 2,81 miljona eiro apmērā no Aizsardzības ministrijas (AM) budžeta, lai segtu rēķinus par Latvijas iedzīvotāju saņemto veselības aprūpi ārzemēs un segtu līdzekļu deficītu fenilketonūrijas un citu ģenētiski determinētu slimību korekcijas preparātu apmaksai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Lai segtu līdzekļu deficītu fenilketonūrijas un citu ģenētiski determinētu slimību korekcijas preparātu apmaksai, no AM budžeta programmas “Valsts aizsardzības politikas realizācija” uz Veselības ministrijas (VM) budžetu tiek pārdalīti 108 982 eiro.

Fenilketonūrija ir smaga iedzimta aminoskābju vielmaiņas slimība, kuras dēļ aknu ražotajam fermentam fenilalanīnhidroksilāzei ir pazemināta aktivitāte vai arī tās pilnīgi trūkst. Šis ferments šķeļ un iesaista bioķīmiskās reakcijās aminoskābi fenilalanīnu, kas ir visos olbaltumvielas saturošos pārtikas produktos. Ja slimnieks neievēro īpašu ļoti sarežģītu diētu, šī aminoskābe un tai sadaloties radušies toksiskie blakusprodukti uzkrājas audos. Šīs vielas izraisa centrālās nervu sistēmas neatgriezeniskus bojājumus.

Savukārt, lai daļēji apmaksātu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices Konfederācijas kompetento institūciju iesniegtos rēķinus par Latvijas iedzīvotājiem ES sociālā nodrošinājuma sistēmas ietvaros sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, no AM budžeta programmas “Valsts aizsardzības politikas realizācija” uz VM tiek pārdalīti 341 018 eiro, bet no AM budžeta programmas “Militārpersonu pensiju fonds” rēķinu apmaksai tiek pārdalīti 2,36 miljoni eiro.

Tā kā VM ir ieplānojusi rēķinu apmaksai novirzīt vēl arī citus līdzekļus, piemēram, no ietaupītajiem līdzekļiem par laboratoriskajiem izmeklējumiem, tad ar piešķirtajiem līdzekļiem no AM budžeta pietiek, lai segtu šogad radušos rēķinus, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.