Sākums » Interesanti » Aizvadīts jubilejas LFB basketbola turnīrs
Aizvadīts jubilejas LFB basketbola turnīrs
K. Jēkabsona foto.

Aizvadīts jubilejas LFB basketbola turnīrs

28.maijā, Cēsīs notika jau 20. Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) basketbola turnīrs, kurā šogad piedalījās 14 komandas – 10 pamatturnīrā un četras vecmeistaru turnīrā.

Turnīram īpašu gaisotni piešķīra jubilejas reize! Ir veikts nopietns un interesants ceļš šī turnīra attīstībā. Domāju, ka šī tradīcija kāda pasākuma ilgdzīvošanā ir viena no ilgākajām atjaunotajā Latvijā. Tāpat turnīrs ir īpašs ar to, ka tiek veidotas jauktās komandas – trīs vīrieši, divas sievietes, un arī, ka vienlaicīgi, notiek jauniešu turnīrs (pamatturnīrs) un vecmeistaru turnīrs.

Turnīra aizsākums meklējams 1997.gada sākumā. Pirmā turnīra fināla spēles notika Rīgā, mācību centra “Turība” sporta zālē, vienlaicīgi ar tur notiekošām “Aptiekāru dienām”. Pirmā turnīra uzvarētāja kausu “Aptiekāru dienu” noslēgumā pasniedza “Grindeks” vadītājam Valdim Jākobsonam.

Turpmākie turnīri notika Talsos, Ķekavā, Ventspilī (5 reizes), Cēsīs (3 reizes), Dobelē, Saldū, Mālpilī (3 reizes) un pēdējie 4 gadi atkal Cēsīs.

FT16_0029

Vairāki basketbolisti ir piedalījušies visos 20 turnīros – Ineta Veisa   (Olainfarm/Grindeks), Rūdolfs Mežeckis (Grindeks), Jānis Kalniņš (Grindeks) un Aigars Eniņš; 19 reizes – Iveta Zēberga (KRKA/Quintiles/ Olainfarm), Andris Vāvere  (Koris “Medera”/LFB apvienotā komanda/ Olainfarm), Agris Feldbergs (Mepha/Teva); 16 un vairāk reizes – Egils Jurševics  (Olainfarm/Grindeks), Armands Kalējs (Olainfarm/ Silvanols), Jānis Ozoliņš (Saldus “Zaļā aptieka”/ Mana aptieka/Ķeguma aptieka), Daiga Celmiņa (Saldus “Zaļā aptieka”/ Mana aptieka/Ķeguma aptieka), Armands Lapiņš  (Olainfarm/Grindeks/Vita care, Gulbene), Agita Birnbauma  (Mepha/Teva). Gulbenes komanda gandrīz nemainīgā sastāvā turnīrā piedalījusies 15 reizes.

Šajā turnīrā tika atzīmētas arī “Dižākās komandas” – “Grindeks” (piedalījusies visos 20 turnīros); “Olainfarm” un “Mepha/Teva” piedalījušies 19 turnīros.

Apkopojot visu turnīru statistiku, tika apbalvoti trīs rezultatīvākie spēlētāji: Arnis Bērziņš (Grindeks) – 667 punkti, Andris Rinkevičs (Grindeks) – 479 p., Eduards Ķikuts (Ogres raj. aptiekas/ZVA) – 443 p.; un rezultatīvākās spēlētājas: Iveta Zēberga (Olainfarm, LFB, Quantiles) – 185 p., Daiga Celmiņa (Mana aptieka, Saldus Zaļā aptieka) – 181 p., Ineta Veisa (Grindeks) un Elīna Zēberga (Gedeon Richter, Medera, LFB, Quantiles) – pa 98 p.; labākie 3-punktu metēji: Eduards Ķikuts (Ogres raj. aptiekas/ZVA) – 51 metiens un Daiga Celmiņa (Mana aptieka, Saldus Zaļā aptieka) – 41 metiens,  rezultatīvākie vecmeistari: Andrejs Mednieks (VitaCare/Gulbene), Jānis Ozoliņš (Mana aptieka, Saldus/Ogre pluss) – pa 74.p., un Normunds Zelčāns (Grindeks) – 73 p., rezultatīvākās vecmeistares: Marika Salceviča (Ķeguma aptieka) – 66 p. un Iveta Zēberga – 50 p. (Ar pilnu statistiku var iepazīties pievienotajos dokumentos.)

Kopā visos turnīros ir piedalījušies apmēram 550 spēlētāji (apmēram 350 vīrieši un 200 sievietes).

Šī gada turnīrs, kā parasti norisinājās ļoti saspringti ar daudziem ļoti negaidītiem rezultātiem. Vairāku spēļu uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pagarinājumi un divām spēlēm pat soda metienu izpilde. Lai noskaidrotu apakšgrupu uzvarētājus, nācās skaitīt punktus savstarpējās spēlēs. Pēc šādas matemātiskas darbības pielietošanas, finālā netika “Olainfarm” komanda. Savukārt par pārsteigumu parūpējās “Latvijas aptieka” un RSU Farmācijas studentu komandas, kļūstot par apakšgrupu uzvarētājām. Pusfinālā “Latvijas aptieka” ar  viena punkta pārsvaru uzveica “Silvanols” komandu, TEVA pieveica RSU Farmācijas studentus.

Finālā – pagājušā gada uzvarētāji TEVA, kuras sastāvā pamatā firmas darbinieki no Lietuvas, pret komandu “Latvijas aptieka”, kuras sastāva pamatā vēl nesenie LU Farmācijas studenti. Un rezultātā pārsteigums! – uzvarēja “Latvijas aptieka”.

Vecmeistaru turnīrā piedalījās četras komandas. Divas no tām “VitaCare/Gulbene” un “Ķeguma aptieka” šogad bija pastiprinājušas sastāvu, un savstarpējā spēlē arī noskaidroja uzvarētāju. Uzvarēja “VitaCare/Gulbene”. Par trešo vietu cīkstējās “Grindeks” un “Olainfarm”. Šoreiz labāki bija “Olainfarm”.

Turnīra noslēgumā – 20 gadu jubilejas ballītē tika apbalvotas visas komandas, kā arī šī gada labākie un rezultatīvākie spēlētāji.

Kā parasti, īpaši noritēja 3-punktu metienu konkurss, kur galvenā balva bija Latvijas basketbola izlases kapteiņa Jāņa Blūma spēļu uniforma ar viņa 45. numuru. Līdz finālam tika Edgars Bērziņš (Grindeks) un Gita Kļaviņa (Mēness aptieka). Šoreiz veiksmīgāks bija Edgars. Viņam galvenā balva, bet Gitai mierinājuma balva – īpašais Latvijas Farmaceitu biedrības krekls.

Visa turnīra gaitu fotogrāfijās iemūžināja farmaceits Kaspars Jēkabsons.

Kā jau jubilejas reizē, gribas pateikt īpašu paldies visiem! Gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem, gan tiesnešiem, gan mājīgās Cēsu sporta halles vadībai, gan maniem tuvākiem palīgiem!

20 gadi pagājuši! Ko tālāk? Par to domāšu rudenī – aicināšu uz kopējām pārdomām komandu pārstāvjus un visus citus interesentus.

Plašāku aprakstu par turnīru un tā pirmsākumiem lasiet žurnālā “Materia Medica”.

Lai jauka un sportiska vasara!

Aigars Eniņš

apaksgrupu rezultati

finalspelu rezultati

Nominacijas_2016

Vietu seciba

Statistika_2016

www.farmacija-mic.lv

K. Jēkabsona foto.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.