Sākums » Jaunākie raksti » Asociācija neizpratnē, kāpēc e-veselības apmācībās neiekļauj medicīnas māsas
Asociācija neizpratnē, kāpēc e-veselības apmācībās neiekļauj medicīnas māsas

Asociācija neizpratnē, kāpēc e-veselības apmācībās neiekļauj medicīnas māsas

Latvijas Māsu asociācija ir neizpratnē, kāpēc e-veselības lietošanas apmācībās netiek iekļautas medicīnas māsas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Sūdzības par māsu neiekļaušanu e-veselības lietošanā asociācija saņem gan no ģimenes ārstu praksēm, gan pašām māsām.

Asociācijai bijušas vairākkārtējas sarunas ar Veselības ministriju (VM), un tā izsniegusi dokumentu par to, lai Nacionālais veselības dienests (NVD) sazinās ar asociāciju, lai skaidrotu, kāda ir māsas loma e-veselības sistēmā. Tomēr pagājuši gandrīz trīs mēneši un nekādas darbības nav notikušas, raksta LETA.

Asociācija uzskata, ka māsu iekļaušana e-veselības lietošanā ir būtiska, jo ģimenes ārsta praksē darbojas komanda – ārsts, tā palīgs, māsa un pacientu reģistrators. Darbā notiek savstarpējā aizvietošana un darbības, kuras veic gan ārsta palīgs, gan māsa.

Vienlaikus Māsu asociācija pauž, ka māsas jau nepieciešamās darbības e-veselībā veic, taču neformāli, un nav saprotams, kāpēc ar sistēmu nevar strādāt māsa, ja to drīkst darīt pacientu reģistrators.

Asociācija uzskata, ka e-veselības ietvaros nav izpratnes, kāda ir māsas loma ģimenes ārsta praksē. Saistībā ar māsas lomu e-veselībā nākamnedēļ, 21.jūnijā, plānota tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu, lai saprastu, cik tālu šis jautājums tiek risināts un kāpēc joprojām nav skaidra māsas loma e-veselības lietošanā, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*