Sākums » Jaunākie raksti » Atsevišķas Veselības ministrijas padotības iestādes reorganizēs tikai ar nākamā gada janvāri

Atsevišķas Veselības ministrijas padotības iestādes reorganizēs tikai ar nākamā gada janvāri

Šodien, 14.augustā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts rīkojuma projekts, kas paredz veikt vairāku Veselības ministrijas padotības iestāžu reorganizāciju, ziņo Veselības ministrija (VM).

Rīkojuma projekts paredz pārcelt termiņu atsevišķu Nacionālā veselības dienesta funkciju (NVD) nodošanai Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) un Veselības inspekcijai. Plānots ka šo funkciju nodošana notiks ar 2019.gada 1.janvāri. Veselības inspekcija no Nacionālā veselības dienesta pārņems atlīdzības prasījumu izskatīšanu un no 2019.gada 1.janvāra – arī lēmumu pieņemšanu par atlīdzības izmaksām iedzīvotājiem no Ārstniecības riska fonda. Atlīdzības izmaksu atbilstoši Veselības inspekcijas lēmumam nodrošinās NVD.

Savukārt ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanu un izvērtēšanu, kā arī ārstniecībā lietojamo zāļu, medicīnisko ierīču un medicīnisko tehnoloģiju izmaksu efektivitātes novērtēšanas funkcijas ar 2019.gada 1.janvāri paredzēts nodot ZVA. Ņemot vērā, ka lielāko daļu medicīnisko tehnoloģiju (zāļu un medicīnisko ierīču) novērtēšanu un apstiprināšanu veic ZVA, lietderīgāk un efektīvāk šo funkciju īstenošanu ir koncentrēt vienā iestādē, skaidro VM.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.