Sākums » Jaunākie raksti » Behmane atteikusies no piedāvājuma ieņemt vakanto veselības ministra amatu
Behmane atteikusies no piedāvājuma ieņemt vakanto veselības ministra amatu

Behmane atteikusies no piedāvājuma ieņemt vakanto veselības ministra amatu

“Augsti novērtējot man izrādīto godu un aicinājumu ieņemt LR Veselības ministra amatu un pārdomājot iespējas īslaicīgi pamest savu līdzšinējo profesionālo darbību, kas ir saistīta gan ar eksperta darbu starptautiskos projektos, gan ar akadēmisko darbu Rīgas Stradiņa universitātē, esmu spiesta atteikties no man izteiktā piedāvājuma.” Tā savā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem šodien, 22. jūlijā, pauž ministra amatam uzrunātā Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes prodekāne, maģistra studiju programmas “Veselības vadība” direktore Daiga Behmane.

“Esmu gatava atbalstīt nākamo veselības ministru ar savām zināšanām veselības ekonomikas un veselības sistēmas pārvaldības jomās, kas palīdzētu tālākai nozares ilgtermiņa attīstībai,” paziņojumā norāda D. Behmane.

Jau ziņojām,  ka ilgstoši slimojošā veselības ministre Ingrīda Circene 7. jūlijā iesniedza demisijas rakstu, un ministru prezidente Laimdota Straujuma Circenes demisiju pieņēma.

Sākotnēji ministra amatam bija uzrunāts Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis, kurš no šī piedāvājuma atteicās. Vēlāk valdības vadītāja vakantajam amatam uzrunāja Behmani.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” Straujuma atklāja, ka līdz Saeimas vēlēšanām, visticamāk, pati pildīšot ministra amata pienākumus, bet tiks izveidota darba grupa, kas izstrādās priekšlikumus veselības nozares pārraudzīšanai un izstrādās darāmo darbu sarakstu laikam līdz vēlēšanām un arī nākamajai valdībai. Straujuma plāno pieņemt darbā parlamentāro sekretāru, kurš varētu uzraudzīt šīs darba grupas darbu. Ja tas būšot cilvēks no Saeimas, tam nebūs nepieciešams papildus finansējums atalgojumam.

Valdības vadītāja gan pieļauj, ka arī līdz vēlēšanām varētu tikt atrasts kāds pretendents, kurš vēlētos kļūt par veselības ministru un turpināt šo darbu, ja “Vienotība” saglabās atbildību par veselības nozari arī jaunās Saeimas laikā. Taču aktīva veselības ministra amata pretendenta meklēšana šobrīd vairs nenotikšot, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Elīna Badune

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*